Fotofinisz.pl

Zdjęcia z maratonów i nie tylko...

O sobie

Dlaczego FOTOFINISZ?

FINISZ - termin oznaczający smak, który whisky pozostawia po przelknięciu , lub końcowa część jakiegoś wydarzenia. Czasownik FINISH oznacza "doprowadzić do końca".

A więc  FOTOFINISZ.pl prezentuje efekt ciekawego procesu intelektualnego, którego wynikiem jest powstanie portretu w stylu STREET PHOTOGRAPHY.

Jak ten proces przebiega?

Obserwacja otaczającej nas rzeczywistości.

Dostrzeganie "kolorowych" energetycznych modelek i modeli.

Dokonanie wyboru modela.

Stworzenie pomyslu na portret fotograficzny.

Budowanie kadru.

Wysterowanie aparatu fotograficznego, aby zapisac obraz tak jak tego oczekuję.

I na koncu trzask migawki zwiastujący zakończenie tego procesu.   

Tworzę portrety w stylu STREET PHOTOGRAPHY. Jest wiele definicji portretów ulicznych. Ja stosuję ten zacytowany poniżej. Ta definicja jest bardzo prawdziwa i dokładnie obrazuje mój styl pracy. W fotografii ulicznej zmierza się do tego, żeby w ułamku sekundy, który trwa ekspozycja zawrzeć sytuację, która na naszych oczach się rozwija, ma swoją dynamikę i kulminację właśnie w tym momencie kiedy trzeba nacisnąć migawkę. Chodzi o uchwycenie momentu, sytuacji z życia realnego której malarz czy pisarz nie wymyśli, której nie da się przewidzieć przed wyjściem z domu ale której rychłe zaistnienie staramy się przewidzieć w czasie rzeczywistym chodząc po mieście z aparatem. To opisanie i skomentowanie pewnego wycinka rzeczywistości i przedstawienie go w przestrzeni między dokumentacją a interpretacją. Moim zdaniem jest możliwe tylko za pomocą takiego medium jak fotografia. Na zdecydowanej większości zdjęć streetowych są ludzie- grają w nich główną rolę. Jeden z mistrzów fotografii ulicznej, humanistycznej, socjologicznej, reporterskiej czy jak chcemy jeszcze ją nazwać zapytał retorycznie: cóż może być ciekawszego dla fotografa niż człowiek? Ludzie fascynują, ciekawią, inspirują.